Oferta

Podkładki dystansowe

Podkładki dystansowe służą do szklenia okien drewnianych, PVC oraz aluminiowych. Ich zadaniem jest prawidłowe zaklinowanie szyby w ramie okiennej.

Posiadamy w swojej ofercie podkładki w różnych szerokościach, które pozwolą prawidłowo zaszklić zarówno pojedyncze szyby jak i bardzo szerokie pakiety szybowe.

Produkowane przez nas podkładki wykonane są z polipropylenu w różnych kolorach. Odpowiedni kolor oznacza konkretną grubość podkładki.

  • 1 mm - biała
  • 2 mm - niebieska
  • 3 mm - czerwona
  • 4 mm - żółta
  • 5 mm - zielona
  • 6 mm – czarna
  • 7 mm – brązowa
  • 8 mm – szara

Nasze podkładki mają od 10 do 56 mm szerokości oraz 100 mm długości. Na podkładkach znajdują się oznaczenia ich szerokości.

Podkładki dystansowe

Podkładki systemowe

Podkładki systemowe zwane również wyrównawczymi bądź mostkami służą do wyrównania wrębu odwadniającego w systemach okiennych z PVC.

Posiadają wzdłużne użebrowanie zapewniające swobodny przepływ wody pod ich powierzchnią. Mają one ponadto specjalne zatrzaski umożliwiające trwałe ich mocowanie w profilu okiennym. Większość z naszych podkładek posiada boczne ograniczniki zabezpieczające przed wysuwaniem się z nich podkładek dystansowych, co ogranicza potrzebę stosowania silikonu podczas szklenia. Wykonane są z polipropylenu bądź polistyrenu.

Podkładki systemowe

Zaślepki do odwodnień

Zaślepki do odwodnień służą do zamaskowania otworu odwadniającego w oknach z PVC oraz z aluminium, poprawiając ich estetykę.

Produkujemy cztery rodzaje zaślepek, różniących się zarówno kształtem jak i tworzywem z jakiego są wykonane: Radius, Bumerang, Prostokątna oraz Owalna.

Wykonane są z tworzyw sztucznych modyfikowanych specjalnymi dodatkami, które zabezpieczają element przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV. Produkujemy zaślepki w kilkudziesięciu kolorach odpowiadających kolorom oklein okiennych. Istnieje również możliwość wykonania zaślepek w kolorach na indywidualne zamówienie.

W naszej ofercie znajdują się także zaślepki na otwory montażowe w rozmiarach O 8, O 10, O 13 oraz maskownice na dyble.

Zaślepki do odwodnień

Zaślepki montażowe

Zaślepki montażowe służą do zamaskowania otworów powstałych przy montażu okien PVC lub aluminium, poprawiając zarazem ich estetykę.
 
Maskownice na dyble - służą do zamaskowania łba dybla podczas montażu okien.
Zaślepki montażowe

Zaślepki słupka ruchomego

Zaślepka słupka ruchomego ma za zadanie estetyczne zakończenie słupka. Ponadto pełni ona istotną rolę zabezpieczającą przed napływem wody do wnętrza słupka.

 

Produkowane przez nas zaślepki są wykonane z odpornego na działanie promieni UV tworzywa ASA. W swojej ofercie posiadamy zaślepki jedno- i dwukolorowe.

Zaślepki słupka ruchomego

Klipsy najazdowe

Klipsy najazdowe pomagają naprowadzić skrzydło okienne na właściwą pozycję w ramie. Mają również za zadanie podtrzymanie go w odpowiednim położeniu, zabezpieczając przed opadnięciem. Są wykorzystywane głównie w oknach z ciężkimi skrzydłami.

Produkowane przez nas klipsy najazdowe są wykonane z trwałego tworzywa zapewniającego optymalny poślizg oraz odpornego na ścieranie. Posiadamy w ofercie dwa typy klipsów – zakładane na ramę oraz przykręcane do skrzydła.

Klipsy najazdowe

Kości zgrzewne

Kości zgrzewne służą do wzmocnienia naroży w drzwiach wykonanych z profili PVC. Ich zastosowanie w znacznym stopniu zwiększa wytrzymałość zgrzewów.

Proponowane przez nas kości wykonane są z tworzywa PVC. Jest to najwłaściwszy materiał, z którego powinny być one produkowane, gdyż inne tworzywa nie gwarantują trwałego połączenia zgrzewanych naroży. Konstrukcja kości pozwala na szybkie i precyzyjne umieszczenie jej we wzmocnieniu. W swojej ofercie posiadamy również specjalny klucz montażowy.

Kości zgrzewne

Łopatki do szklenia

Łopatki do szklenia ułatwiają zaklinowanie pakietu szybowego podkładkami dystansowymi.

Produkowane przez nas łopatki wykonane są z tworzywa sztucznego lub z drewna. Zastosowanie specjalnie modyfikowanego, wytrzymałego tworzywa sprawia, że nasze łopatki są bardzo trwałe. Jednocześnie ich dopracowany ergonomiczny kształt ma duży pozytywny wpływ na użytkowanie łopatek.

Łopatki do szklenia

Akcesoria montażowe

W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz artykułów dla montażystów stolarki otworowej i nie tylko. Są dwa rodzaje klinów montażowych oraz różnego typu podkładki usprawniające prawidłowy montaż okien, drzwi, bram itp.

Akcesoria montażowe

Elementy dystansujące

Elementy dystansujące służą do niwelowania nierówności podłoża. Ułatwiają montaż i poziomowanie fasad, tarasów, drzwi, okien i innych elementów stolarki budowlanej.

Podkładki można stosować w dowolnych kombinacjach grubości, a ich specyficzny kształt powoduje, że łatwo używa się ich również, gdy element jest już wstępnie przykręcony.

Elementy dystansujące

Pozostałe artykuły

Posiadamy również w swojej ofercie artykuły takie jak łączniki słupka, kliny montażowe, czy też narożniki zabezpieczające pod taśmy do pakowania o szerokości do 19 mm.

Pozostałe artykuły